Tippek és trükkök a konyhában

 



Az ember olyan, hogy hibázik, ugye? Persze mindig törekedni kell a tökéletességre, arra, hogy az adott dolog jó legyen! A főzés is ilyen! És vannak ebben a szakmában is nagyon - nagyon nehéz és trükkös megoldások. Figyelni kell sokmindenre...

➖➖➖ Tippek és trükkök a konyhában ➖➖➖
A legalapvetőbb hibák a konyhában amit elkövethetünk
Akár hisszük, akár nem, a receptek bizony nagyon, nagyon becsapósak tudnak lenni egy avatatlan, kezdő szem számára. Sokszor olyan hibákat is vétünk, melyeknek nem is vagyunk tudatában. Ott vannak például a vesszők. Ugyan a recept nem egy nyelvtani teszt, de a vesszőket érdemes figyelembe venni, sőt fontos! Például a következő esetben: 1 csésze dió, apróra vágva. Ez azt jelenti, hogy az egész diót kell kimérni először, és utána apróra kell vágni, hiszen egy egész csésze dió nem egyenlő egy csésze apróra darabolt, vágott dióval.
Az utóbbi jóval nagyobb mennyiség.
A következő, hogy figyelmen kívül hagyjuk az összetevők hőmérsékletét. Ha kalácsot készítünk, azt hideg, ha kelt tésztát, azt meleg hozzávalókból tesszük.
Olyan „apróságok" mellett sem szabad elmenni, hogy az evőkanál nem egyenlő a púpozott evőkanállal.
Ti rendesen el szoktátok dolgozni a vajban a cukrot? Nem csak addig kell keverni, amíg krémes lesz, hanem addig amíg rendesen feloldódik a cukor. Fontos! Először állítsuk alacsony sebességre a konyhai robotgépünket, majd apránként növeljük a sebességet. Aztán morzsoljunk szét az ujjaink között egy kis darabka krémet: ha alig érezzük a cukorszemcséket, akkor kiváló!
Előmelegített sütőt ír a recept? Nem véletlenül! Ha hideg sütőbe tesszük be a tortát, a süteményt vagy a pitét, előfordulhat, hogy nem fog felnőni szép magasra a tésztánk.
Ti átszitáljátok a lisztet? Egyáltalán szitáltatok valaha? Tudjátok, hogy miért kell? Elsősorban tisztább lesz a lisztünk. Eltávolítjuk a benne lévő szennyeződéseket. Persze sokkal lényegesebb dolog, hogy a tészta minőségére lesz hatással a szitálás. A liszt egy biológiai anyag, aminek a számunkra kívánatos átalakulásához oxigénre is szüksége van. Na mármost a szitálással friss levegőt keverünk a liszt szemcsék közé, ami biztosítja a szükséges oxigént azokhoz a folyamatokhoz, amelyek például a kovászoláshoz elengedhetetlenek.
Ezen kívül két fizikai oka is van a szitálásnak. Egyik a csomósodás, másik pedig a hőmérséklet. Szitálás közbe viszonylag melegebb levegőt keverünk a szemcsék közé ezáltal felmelegítjük, előmelegítjük.
Ti milyen hibákba futottatok már bele sütés - főzés közben ❓
Ana's Kitchen ahol a sütés – főzés egy öröm

Megjegyzések